Tire Yeşil Cennet

İzmir'in güneydoğusunda ve İzmir'e yaklaşık 80 km uzaklıkta yer alan, güneyinde Aydın dağları  ve Aydın ile çevrelenmiş ,yemyeşil olması sebebiyle de, ''YEŞİL TİRE'' olarak adlandırılan, İzmir'in yaşanması en güzel olan ilçelerinden biridir.
Salı günleri ilçede kurulan açık pazar, Türkiye'nin en büyük açık pazarı olup, yeşil dağlarından toplanan tamamen organik otlarıyla ünlüdür.Pazarımız, salı günleri çevre il,ilçelerden gelen misafirler ve Kuşadası,Özdere gibi turistik ilçelerden gelen yabancı misafirlerle dolup taşmaktadır.

Tire'de bulunan Organize Sanayi Bölgesi özellikle son dönemde çok hızlı ve kontrollü olarak büyümeye devam etmekte,yerli ve yurt dışı yatırımlarla da, her geçen gün fabrika sayısı artmaktadır. Özellikle, Süt Üretimi ve Süt Endüstrisinde dünyada ilk sıralara girebilecek kapasiteye gelmiş olup, özellikle Sütaş ve Pınar firmalarının  yeni yatırımlarıyla süt endüstrisinde zirveye doğru yükseliş başlamıştır.

Ayrıca Tire'de kurulacak olan Küçük Menderes Üniversitesi , ilçenin yükseliş hızına  hız katacaktır.

Yakın zamanda inşaatı tamamlanacak olan Tire stadyumu,gerek kapasitesi,gerekse mimarisi ile,İzmir ilçe stadyumları arasında farklılığını gösterecektir.Uluslararası standartlara uygunluğu sebebiyle, birçok Süper lig, 1.Lig, Ümit Milli, U21 milli takım maçlarının burada yapılacak olması da, Tire'ye yatırım yapmanın ne denli doğru bir hamle olduğunu ortaya koymaktadır.